Nový chodník k průmyslové zóně: více bezpečí pro chodce i cyklisty

      

Cyklotrasa_Zahradni_Skrbovicka Spojení s podnikem OSRAM a dalšími zaměstnavateli v průmyslové lokalitě Zahradní se stane bezpečnějším. Pěší i cyklisté dostanou vlastní komunikaci oddělenou od frekventované silnice, kterou využívající řidiči osobních aut i kamionů.
Pro chodce i cyklisty se cesta do zaměstnání či zpět stává mnohdy nebezpečnou, a to především za zhoršené viditelnosti. Právě ohled na bezpečnost má zásadní vliv na zvolené řešení.

Nová smíšená asfaltová komunikace o šířce dvou metrů bude obousměrná, povede od ulice Skrbovické za areálem Správy silnic MSK, garážemi v lokalitě Zahradní, dále pak souběžně s vozovkou pro automobily a napojí se u parkoviště OSRAMu. Nebude se tedy jednat jen o rozšíření pruhu stávající silnice, ale v celé délce o výstavbu nové, oddělené komunikace.
Současně se podařilo najít vhodné majetkoprávní a projekční řešení, které umožňuje zachovat stromořadí lemující cestu k podniku OSRAM. Celkově bude muset cyklostezce ustoupit pouze pět stromů, za které bude vysazena odpovídající náhrada.
Stromy a výhledy do okolí budou zároveň příjemným prostředím pro relaxační aktivity – komunikace bude totiž sloužit nejen jako chodník a cyklostezka s možností další projížďky v lesích nad Skrbovicemi či Obornou, ale také jako in-line dráha pro vyznavače „kolečkových“ sportů. Celková délka nové komunikace bude téměř kilometr.
Chodník k průmyslové zóně se stále více jeví jako naprosto nezbytný a čím dříve jeho stavba začne, tím lépe. Mělo by se tak stát určitě v letošním roce,“ řekl starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA a podotkl, že k realizaci záměru by pozitivně přispěla dotace – město žádá o prostředky na stavbu komunikace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zdroj: http://bruntal.net/view.php?cisloclanku=2014010004


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup