Novinky týdne 2. – 6. 12. 2013

Mikulášská se Zbrojovkou

Dne 4. prosince 2013 měli zejména kluci z dětské nemocnice svůj den. Uspořádal ho nadační fond Modrý hroch. Přišli mezi ně hráči z FC Zbrojovky Brno, aby si s nimi popovídali, předali dárky. Kluci měli možnost vyzkoušet i kop na branku. Největší radost však přinesla podpisová akce plakátků, zejména kartiček. S obrovským nadšením se podíleli o zážitek zejména se svými tatínky, kteří jim možná i trochu záviděli. Celou akci doprovázely krásné andělky ze základní školy. Předávaly dětem mikulášskou nadílku od sponzora Mgr. Zdeňka Starého.

Mikulášská se Zbrojovkou

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka, která proběhla 5. prosince 2013 v Teyschlově hale, pořádané Mateřskou a Základní školou při FN Brno. Mikuláš s čerty a anděly se po besídce rozběhli po oddělení a obdarovávali samé hodné děti, kterých ten den bylo v nemocnici zrovna velmi hodně. Vládla při tom veselá atmosféra provázená zpěvem vánočních koled a tancem chlupatých čertíků.

 Mikulášská besídka

Mužská erekce barometrem zdraví

V rámci společného projektu FN u sv. Anny a FN Brno bylo vyšetřeno 150 mužů pro potíže s erekcí. Téměř u každého druhé z nich bylo zjištěno vysoké riziko srdečně-cévní či mozkové příhody. Právě tato onemocnění jsou v České republice na prvním místě v příčině úmrtí. Výsledky projektu byly v pátek 6. prosince prezentovány zástupcům médií.

Pozvánka na Den otevřených dveří na Radiologické klinice FN Brno

V úterý 17. prosince 2013 se v době od 14.00 do 18.00 hodin bude na vybraných bohunických pracovištích Radiologické kliniky FN Brno konat Den otevřených dveří. Slavnostní zahájení se uskuteční ve foyer, 2. NP, pavilon L.

Live přenos z Pracoviště invazivní a intervenční kardiologie IKK FN Brno na mezinárodní kongres NFIC 2014 v Krakově

V sobotu 30. listopadu 2013 provedl katetrizační tým PIIK IKK FN Brno ve složení P. Kala, M. Poloczek, O. Boček, P. Jeřábek a R. Miklík technicky velmi obtížný intervenční terapeutický výkon, který byl živě přenášen do Krakova, místa konání mezinárodního kongresu NFIC 2014 organizovaného ve spolupráci s Evropskou asociací PCI (EAPCI). V rámci přenosu se podařilo úspěšně ošetřit pacienta s těžkou srdeční dysfunkcí a velmi pokročilým koronárním postižením nevhodného ke kardiochirurgickému zákroku a s nemožností zavedení hemodynamické podpory pro Lerichův syndrom. Komplexní výkon byl průběžně konzultován s kardiology a kardiochirurgy v kongresovém sále v Krakově. Poděkování za úspěšnou reprezentaci FN Brno však vedle lékařského týmu PIIK patří i jeho celému sesterskému týmu a týmům Koronární jednotky a IKK za výbornou spolupráci a úspěšně léčeného pacienta. Vlastní přenos byl realizován v rámci dlouhodobé spolupráce s kolegy z Fakulty informatiky MU a CESNET.

VI. Brněnské neurochirurgické dny

Ve dnech 28. – 29. listopadu 2013 se konaly ve Velkých Bílovicích v hotelu Akademie již VI. Brněnské neurochirurgické dny, jejichž organizátorem je Neurochirurgická klinika FN Brno, LF MU. Za účasti 150 participantů z řad lékařů, sester i vystavovatelů z ČR a Slovenska proběhl odborný program s problematikou cévní neurochirurgie a hydrocefalu. Kvalitní odborný program byl doplněn i společenským večerem, který zde má tradičně vysokou úroveň.

Nová podlaha na CARu

Ve druhé polovině října byla na UZ ambulanci CAR položena nová podlaha a naistalován nový nábytek zhotovený stolaři FN Brno. Dovybavení prostor bylo zakoupeno ze sponzorských prostředků, stejně jako dovybavení čekárny. Obě místnosti tím velmi získaly a vynaložené úsilí přineslo příjemnější prostředí pro naše klienty. V současné době ještě čekáme na renovaci skříněk ve vstupním filtru do samotných prostor CAR (výměna dvířek). Plánovaná realizace je odhadována na počátek roku 2014. Děkujeme všem, co nám umožnili učinit další krok ke spokojenosti pacientů i personálu.

Napsala o nás Taťána Škardová

Chtěla bych z celého srdce poděkovat Pediatrické klinice Dětské nemocnice, konkrétně personálu oddělení 69, který se nám věnoval celých 14 dní. Cítím velkou vděčnost za Váš přístup k nám pacientům i rodičům, a myslím, že slovy se ani vyjádřit nedá. Snad pomůže metafora. Oddělení 69 pro nás byla jako veliká loď plná bezpodmínečné lásky, sladké trpělivosti a hřejivých úsměvů profesionálních a neúnavně pracujících námořnic a námořníků, kteří dělali vše pro to, aby jejich loď co nejdříve zakotvila v přístavu ZDRAVÍ. Děkujeme prof. MUDr. Zdeňku Doleželovi, CSc. za vedení Pediatrické kliniky, dále doc. MUDr. Ondřeji Rybníčkovi, Ph.D., za zdařile provedenou flexibilní bronchoskopii, MUDr. Zdeňce Osvaldové za láskyplnou a profesionální péči a dokonalou informovanost, MUDr. Jakubovi Zavadilovi za jeho profesionalitu a podporu při konkrétním problému našeho malého pacienta. Nechť naše srdečné díky přijmou následující sestřičky: Lucie Zemachová, DiS., Hana Stejskalová, Leona Vévodová, Marie Nesrstová, Ludmila Šípová, Pavlína Bíbrová, DiS., Iveta Vaňáčková, Zuzana Brummerová, Andrea Večeřová, studentky Pavlína Hladilová a Oksana Majorová. Dále paní učitelka Mgr.Romana Ondráčková, paní Ilona Kratochvílová z oddělení 46 – JIP a paní Dagmar Krausová z kožního oddělení, i paní uklízečka z odd.69, jejíž jméno bohužel nevíme. Srdečně děkujeme opravdu VŠEM z odd.69, i těm, jejichž jména nám bohužel unikla. Přejeme Vám hodně zdraví, trpělivosti i Vaší osobní spokojenosti. Srdečně zdraví MgA.Taťána Škardová, maminka Jakuba Jana Škardy Jakoubek: „Posílám pusinky všem, hlavně sestřičkám, protože mi dávaly léky a jsou moc hodné“.

Pozvánka na promoakce v lékárně FN Brno, pavilon X (DTC)

Výrobky GS (Green Swan) v pondělí 9. prosince, středa 11. prosince a čtvrtek 12. prosince 2013 od 8.00 do 16.00 hodin při nákupu vánočního balení přípravků GS dostanete dárek.

Výrobky kosmetiky AVÉNE v pátek 13. prosince 2013 od 9.00 do 13.00 hodin při nákupu 2ks a více dárek.

Výrobky kosmetiky VICHY, LA ROCHÉ-POSAY a INNEOV v úterý 17. prosince 2013 od 9.00 do 14.00 hodin na promoakci výrobků VICHY, LA ROCHÉ-POSAY a INNEOV určování typu pleti s kosmetickou poradkyní ke každému nákupu přípravků Vichy, La Roché-Posay a Inneov dostanete dárek.

Pozvánka na slavnostní zahájení Vánoce jsou za dveřmi

Vážení, dovolte mi, abych vás touto cestou srdečně pozvala na slavnostní zahájení bienále vánoční výstavy výrobků dětí z Mateřské školy při FN Brno. Výstava “ Vánoce jsou za dveřmi “ bude zahájena slavnostní aukcí ve středu 11. prosince 2013 v 16.00 hodin. Podrobnosti k této akci jsou uvedeny v přiložené pozvánce. Těšíme se na Vás, přijďte si, v dnešní hektické době, udělat radost něčím hezkým.

 

Zdroj: http://www.ksmeka.cz/novinky-tydne-2-6-12-2013/t4661


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup