Novinky týdne 2. – 3. 1. 2014

První novorozenec roku 2014

Ve Fakultní nemocnici Brno na Obilním trhu se jednu minutu po půlnoci narodilo první dítě v roce 2014 a to jak v Brně a Jihomoravském kraji, tak spolu s dalšími třemi i v celé České republice. Chlapec jménem Tomáš Věchet vážil 3.720 g a měřil 49 cm. Slavnostního uvítání na svět se zúčastnili hejtman JmK, primátor města Brna, ředitel FN Brno a přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno.

První novorozenec roku 2014

Pozvánka na výstavu fotografií Jany Raškové – Operační sály

Pozvánka 13_1_2014

Revitalizace Neonatologického oddělení

V průběhu roku 2013 zrenovovalo Neonatologické oddělení FN Brno část svých prostor jak pro malé klienty a jejich maminky, tak pro zaměstnance. Úpravy vylepšily vzhled a komfort oddělení pro fyziologické novorozence, neonatologickou ambulanci, posluchárnu, rooming-in pro nedonošené novorozence a Jednotku intenzivní a resuscitační péče pro novorozence. Celkové náklady na renovaci činily 210.000 korun. Velký dík patří sponzorům, kteří významnou měrou přispěli k uskutečnění záměru zlepšit prostředí zaměstnancům i klientům Neonatologického oddělení FN Brno, konkrétně 75.000 korunami.

V neposlední řadě je třeba poděkovat OHTS, které zajistilo výměnu podlahových krytin a doplnilo finance na stavební úpravy a malování v celkové hodnotě cca 45.000 korun.

Opravdu velký dík patří údržbě přímo na Obilním trhu, která všechny úpravy a opravy prováděla, a to s požadavkem ve smyslu „kvalitně, krásně a skoro zadarmo“. Totéž platí stolařům za zhotovení úžasného nábytku. Jejich zásluhou byla celá renovace podstatně levnější a mohla proběhnout na více úsecích.

Revitalizace Neonatologického oddělení V

Další cena pro knihu Základy moderní pneumoonkologie

Koncem roku 2013 získala kniha Základy moderní pneumoonkologie (J. Skřičková, V. Kolek a kol.) cenu České pneumologické a ftizeologické společnosti za nejlepší knižní publikaci v roce 2012. Do knihy příspěli především lékaři FN Brno.

Napsali o nás Silvie Krpcová

Velice ráda bych chtěla moc pochválit sestřičku as. Terezku Kubišovou z oddělení 8 A na lůžkové ortopedii, která je velice milá na pacienty. Dokáže se usmát na každého a tak zpříjemnit den. Už se těším až sem budu muset nastoupit znovu a ona tu bude. Z ní by si měl vzít každý příklad, jak správně přistupovat k pacientům. Opravdu jsem tu byla velice spokojená.

Napsala o nás Dana Hrbová

Vážený pane přednosto, velmi ráda usedám ke klávesnici svého počítače a s potěšením píši tyto řádky. Chci v nich vyjádřit poděkování, obdiv a uznání neurologickému oddělení B a JIP vaší nemocnice. Dne 10. prosince 2013 jsem k Vám byla převezena z nemocnice v Třebíči s cévní mozkovou příhodou, a to ve velice vážném stavu. Byla jsem v péči lékařů a sestřiček ve 12. patře JIP neurologického oddělení B. Dne 11. prosince jsem navíc prodělala těžký epileptický záchvat se ztrátou vědomí. Díky péči vaší nemocnice jsem již 19. prosince dokázala odejít po vlastních nohou do sanitky, která mě na mou žádost převezla zpět do nemocnice v Třebíči. Po celých 10 dní mého pobytu ve vaší FN, jsem se setkávala s velikou podporou, laskavostí a dojemnou péčí od všech lékařů, sestřiček i dalšího zdravotnického personálu. Jsem velice vděčná všem, kteří se podíleli na záchraně mého života. Díky nim mohu psát i tyto řádky.

Bohužel si nevzpomínám na jména všech hodných lidí, kteří o mě pečovali a bylo by mi moc líto, kdyby se moje poděkování nedostalo ke všem. Mrzí mě, že nedokážu jmenovitě poděkovat všem. Uvědomuji si, jak těžká a zodpovědná je jejich práce. Z pobytu ve FN Bohunice nemám žádnou negativní zkušenost. Dokonce i často diskutovaná nemocniční strava mi chutnala. Přeji Vám i celé nemocnici mnoho spokojených pacientů.

 

Zdroj: http://www.ksmeka.cz/novinky-tydne-2-3-1-2014/t4668


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup