Navigační hra Kód Salomon

Turista i místní obyvatel se díky příběhu barona Rothschilda stane hrdinou!!! Při pátrání navštíví mnoho zajímavých a jedinečných míst v Ostravě, zažije velké dobrodružství, a v neposlední řadě zachrání město a třeba i objeví magický talisman.

Na poměrně neprobádané pole se vydalo město Ostrava, když se rozhodlo vytvořit turistickou hru, která má formu aplikace pro chytré mobilní telefony. Her pro telefony je bezpočet, ale spojení telefonu, herních postupů a několika atraktivit v určitém městě do turistické aktivity, to je v České republice unikátní záležitost.

V Česku existuje několik lokálních turistických aktivit pro rodiny s dětmi. Ty mají zpravidla formu letáčků s několika úkoly. Vedle toho existuje komunitně organizovaná celosvětová hra Geocaching, která využívá GPS navigace a v posledních letech i chytrých mobilních telefonů. Ostrava se vydala střední cestou: na principech používaných v geocachingu má čistě ostravskou hru pro mobilní telefony. Kód Salomon je hra založena na příběhu rodiny Rothschildů, který vtáhne zvídavé turisty do děje, přivede je do Ostravy a ukáže jim město s jedinečnou atmosférou, nabité příběhy, kde je stále co dělat a objevovat.

Cílem hry je najít tajemný talisman barona Rothschilda. Jeho poloha je však popsána v zašifrovaném dopise. Hráč tedy musí projít několik míst v Ostravě, aby postupně získal kód k šifře a mohl ji rozluštit. Aplikace je určena pro turisty, ale zahrát si ji mohou všichni. Mobilní aplikace provádí hráče po zajímavých místech a ti plní úkoly, dohledávají v terénu různé informace a řeší logické rébusy, které vedou k rozluštění šifry o tajemném talismanu.

Hráč si může vybrat jeden ze tří různě dlouhých scénářů. Dva jsou zkrácené a podle tvůrců vydá každý z nich na jeden nebo dva dny hry v poklidnějším tempu. Třetí scénář je pro milovníky podobných aktivit, zavede hráče na 15 míst a ten musí počítat s tím, že v případě, že si bude chtít místa blíže prohlédnout, zabere mu to několik dní.

„Moderní technologie ve spojení se zajímavým příběhem a poznáváním atraktivit Ostravy, to je podle mě zajímavé lákadlo, jak pro místní, tak pro návštěvníky města. Doufám, že podobných zábavných a moderních aktivit bude stále více,“ řekl primátor Petr Kajnar.

Hrát je možné zcela nezávazně – sám s rodinou nebo s partou přátel, ale hru je možné pojmout i jako příležitost si zasoutěžit s dalšími týmy. Dokonce je možné přizvat více přátel, udělat dva či více týmů a pojmout věc jako vzájemnou výzvu: kdo bude rychlejší v řešení Rothschildovy záhady.

„Hra má svou atmosféru a svůj příběh, který volně navazuje na málo známý fakt, že jedním z majitelů Vítkovických železáren byl člen světoznámé dynastie investorů baron Salomon M. Rothschild,“ vysvětluje Václav Palička, který vede odbor ekonomického rozvoje magistrátu města Ostravy, jenž je původcem nápadu na hru.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/navigacni-hra-kod-salomon


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup