ICM partnerem soutěže, přednášejícím Zdeněk Přibyl. Prachatice, Borová Lada, Volary Husinec a Vimperk to umí

      
školní časopis ocenění

Z 24 přihlášených školních novin a časopisů Jihočeského kraje v 6 kategoriích uspěla Základní škola Prachatice, Vodňanská ulice se školním časopisem Paprsek. Cenu převzala ředitelka Alena Nachlingerová.

ICM (Informační centrum pro mládež Prachatice), jehož zřizovatelem je o. p. s. KreBul Prachatice se stalo partnerem 4. ročníku Jihočeského krajského kola 8. ročníku celostátní soutěže školních časopisů a novin.

A do třetice Prachatice nabídli i osobnost a všichni zúčastnění na vyhlášení výsledků soutěže si mohli v rámci doprovodného programu setkání odnést i část zkušeností dlouholetého redaktora různého typu médií Zdeňka Přibyla, táborského rodáka, toho času vydavatele a redaktora internetových novin www.prachatickonews.cz a www.strakonickonews.cz

Z okresu Prachatice byl úspěšný časopis 1. Místo ÁMOS za I. stupeň ZŠ a MŠ Borová Lada, I. a II. stupeň 2. Místo za PAPRSEK ZŠ Prachatice, Vodňanská ulice, pouze II. stupeň 2. Místo ZŠ Volary za Volaráček a čestné uznání za autorskou tvorbu – komiks Pírko ZŠ Husinec, Gool 2. Místo Gymnázium Vimperk.

Základní škole Prachatice, Vodňanská gratulujeme.

4. ročník Jihočeského krajského kola 8. ročníku celorepublikové soutěže školních novin se uskutečnil pod záštitou člena Rady Jihočeského kraje JUDr. Tomeše Vytisky a za podpory Jihočeského kraje.

Ze zaslaných materiálů a fotografií Zdeňka Krejsy aj. G. Kučery a z  tiskové zprávy vybrala Hanka RH+

Zdroj: http://www.prachatice.eu/icm-partnerem-souteze-prednasejicim-zdenek-pribyl-prachatice-borova-lada-volary-husinec-vimperk-umi