vlocky

Domácí müsli lze i koupit! Netrapte se jeho výrobou

Mladé maminky žijí a dodržují zpravidla správný výživový režim, mezi který zahrnují i ovocné, oříškové, čokoládové müsli. Je to výtečný doplněk ke snídani anebo i ke svačině a je plný zdravých náležitostí. Můžete si je vyrobit i doma tím, že si zakoupíte několik sáčků vloček – pšeničných, žitných ječmenných, můžete doplnit i pohankovými vločkami, nasypete vše do velké mísy a přidáváte všechno, co máte rádi. Mohou to být například kokosové vločky, rozdrcené lískové oříšky či naloupané vlašské ořechy, hrozinky, góji, na malé kousky nakrájené sušené švestky, velmi léčivá brusinka a různé mrazem sušené ovoce.

Velmi oblíbené jsou jahody, maliny, ostružiny. Kdo chce, přidá moruši nebo zázračnou moringu, snad nejléčivější ovoce na světě – alespoň se jí tak říká … Nezapomínejte ani na slunečnicová semínka a sezam. Lněné semínko se moc nedoporučuje, protože aby se z něho uvolnily potřebné látky a přešly do našeho organismu tak, aby je naše tělo beze zbytku zužitkovalo, mělo by být rozemleté nebo rozdrcené. S celým lněným semínkem si náš organismus neporadí a ono projde naším tělem, aniž bychom si z něho vzali cenné látky. Je lepší lněné semínko přidávat rozdrcené do jogurtů, kaší nebo mléka až těsně před podáváním.

vlocky ve sklenici

Můžete vše rozdělit do menších misek a do jedné z nich přidat sypané kakao, do druhé macu, do další Toto domácí müsli pak pečlivě rozmíchejte, aby se všechny částečky obalily i jemným popraškem z vloček a naskládejte do sklenic, které pečlivě uzavřete a máte zásoby na celou zimu. Anebo si můžete vyrobit i zapékané müsli, to když přidáte do vámi ručně namíchané směsi český med, trochu kvalitního oleje, špetku soli, promícháte a opatrně zapečete. Necháte vychladnou a máte další druh lahůdky.

Ještě vás od té práce nebolí ruce? Nehledě na to, že budete mít spížku obsazenou sklenicemi různých müsli a strávíte na výrobě spoustu času a hlavně nakoupit všechny ty zásoby, ze kterých pak ručně umícháte domácí müsli. Proto je lepší, když si v klidu a pohodě vyberete na internetu již připravené müsli podle vaší chuti a máte to bez práce, bez starostí a kdykoliv si vzpomenete!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup