Dolní Dobrouč otvírala rekonstruovanou školu

      
Pásku při otevření rekonstruované školy stříhali (zleva) starosta obce Pavel Šisler, hejtman Martin Netolický, ředitelka základní školy Zdeňka Krejčová a zástupce zhotovitele Josef Vychytil.

(18.3.2014)

Dolní Dobrouč – Slavnostního otevření generálně rekonstuované budovy základní školy v Dolní Dobrouči se v pondělí zúčastnili také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek Jaromír Dušek. Oslavili tak spolu s představiteli obce, školy, dětmi a jejich rodiči důležitý mezník v historii obce.

„Musím říci, že tak dobře vytvořené zázemí základní školy jsem ještě neviděl. Myslím, že rekonstrukce je jednou z nejzdařilejších investic obce,“ nešetřil chválou Jaromír Dušek, náměstek hejtmana a současně absolvent této školy. „Pro mě je otevření této základní školy srdcovou záležitostí. Byl jsem dojatý, když jsem se tu potkal s pedagogy, kteří mě kdysi učili,“ dodal Jaromír Dušek.

„Je skvělé vidět, že obec pečuje o vzdělání a investuje nemalé prostředky do místní školy. Blahopřeji zastupitelstvu k moudrému rozhodnutí a přeji učitelům pevné nervy a hodně elánu, dětem touhu po poznání a obci Dolní Dobrouč, aby škola sloužila celá desetiletí,“ zapsal hejtman Netolický do pamětní knihy.

V opravené budově jsou učebny pro 90 žáků první až čtvrté třídy, učebna pro dělenou výuku, sborovna, tři oddělení školní družiny a šatny. Ve třech třídách budou k výuce sloužit i interaktivní tabule.

Generální rekonstrukce školní budovy byla zahájena v červnu 2013 a stála více než 12 milionů korun. Obec si proto musela vzít devítimilionový úvěr. Úpravy budou pokračovat ještě na zahradě a na venkovním prostranství a poté má obec v plánu rekonstruovat i mateřskou školu. Dětí se v obci totiž rodí stále dost.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77517/dolni-dobrouc-otvirala-rekonstruovanou-skolu