DEUTSCHE TELEKOM KUPUJE ZBÝVAJÍCÍ AKCIE T-MOBILE CZECH REPUBLIC

      

DEUTSCHE TELEKOM KUPUJE ZBÝVAJÍCÍ AKCIE T-MOBILE CZECH REPUBLIC

  • Přirozený krok k 100% vlastnictví již plně konsolidované a kontrolované společnosti
  • Podpora přeměny ve vedoucího celoevropského integrovaného operátora
    _______________________________________________________________

Bonn, Praha, 10. února 2014 – Deutsche Telekom oznámil odkoupení zbývajících 39, 23 % akcií T-Mobile Czech Republic (T-Mobile CZ) za cenu 0,8 miliardy EUR. Vlastníkem tohoto podílu je konsorcium investorů.

„Akvizice zbývajících akcií je přirozeným krokem k optimalizaci našeho portfolia a podporuje naši transformaci do podoby integrovaného pan-evropského operátora,“ komentuje Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a Technologie Deutsche Telekom. „Česká republika je pro Deutsche Telekom důležitým trhem kvůli své velikosti a struktuře. Pokračující integrací s T-Systems Czech Republic a plánovanou kombinací s českými provozy skupiny GTS se T-Mobile Czech Republic vydal po jasné strategické cestě, na jejímž konci bude významné posílení nabídky v oblasti fixních sítí a následně i pozice v segmentu B2B.”

Akvizice zbývajících akcií umožňuje zjednodušení kapitálové a správní struktury T-Mobile CZ. Transakce navíc poskytuje finanční výhody, jako jsou úspory ročních výplat dividend minoritním akcionářům a zvýšení čistého zisku. T-Mobile CZ je již plně konsolidován do struktury Deutsche Telekom, transakce tedy nebude mít žádný dopad na příjmy a EBITDA skupiny.

Transakce nepodléhá schválení regulačními orgány.

Zdroj: http://t-press.cz/tiskove_zpravy/2014/1457/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup