Den prevence přilákal návštěvníky na odborné přednášky i bezplatná vyšetření

V úterý 25. března se v třebíčské nemocnici uskutečnil  Den prevence. Návštěvníci naplnili přednášky lékařů a také si zašli na bezplatná vyšetření.  Nadace ČEZ předala vedení nemocnice šek na 100 000 Kč, který bude příspěvkem na zakoupení nové laparoskopické věže. Starosta města Moravské Budějovice a ředitel TTS Třebíč předaly dary v hodnotě 375 000 korun.  Jednalo se o převozové vozíky a lehátka, které budou sloužit pacientům k bezpečné přepravě po nemocnici.

Divadlo i jízda elektromobilem

Pro děti byl připravený program s názvem „Doktora se nebojíme“ doplněný divadelním vystoupením žáků ZŠ Horka-Domky.  Ve vestibulu recepce byly k vidění obrazy Lenky Haklové, sestřičky z nemocnice (oddělení dialýzy), dále ukázky prací denního stacionáře Domovinka, denního rehabilitačního stacionáře a výstava výrobků Sdružení pomáhající postiženým Míša & Míša.

Jaderná elektrárna Dukovany přivezla elektromobil. Všechny zájemce povozili. Návštěvníci si také sami mohli vyzkoušet jednoduché řízení .

Lidé se zajímali o odstranění křečových žil a o svoji tělesnou hmotnost

Mezitím probíhaly v přednáškovém sále přednášky na téma prevence. Velký zájem byl o přednášku maďarského lékaře Atilly Szabó s názvem Řešení varixů radiofrekvenční metodou.  Vrchní sestra Zdislava Dostálová se zájemci hovořila o skrytém krvácení ve stolici a rozdávala testy na okultní krvácení, které pro návštěvníky připravila  VZP.  Karcinom tlustého střeva je totiž v České republice značně rozšířen a včasné zjištění krvácení a následné lékařské vyšetření je velmi důležité pro léčbu. Lékař Daniel Šulc představoval echokardiograf.

„Fronta“ byla také na měření tuků, svalů a vody v těle. Pomocí snímacích magnetických proužků a speciálního přístroje si lidé mohli odnést graf s výsledky, jak jsou na tom se svoji tělesnou hmotností. Díky vysvětlení sester pak každý v grafu vyčet své hodnoty a mohl zjistit, zda by se měl více hýbat, ubrat v tučných jídlech apod.

Zdroj: http://www.nem-tr.cz/cze/archiv-aktualit/tiskove-zpravy-nemocnice/den-prevence-prilakal-navstevniky-na-odborne-prednasky-i-bezplatna-vysetreni_255/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup