Debatujme společně o rodinném a pracovním životě

      
Loňská konference Rodina a práce se konala v Moravské Třebové. Ilustrační foto.

(7.5.2014)

Pardubice – Ve středu 14. května přivítají Pardubice premiérovou konferenci na téma Rodina a práce. Otázka slaďování rodinného a pracovního života se stává fenoménem naší doby a zasahuje do života mnoha z nás. Konference pořádaná Koalicí nevládek Pardubicka, Pardubickým krajem a Krajskou hospodářskou komorou přinese recepty a rady, jak v této výzvě obstát.

     Nad konferencí převzal záštitu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Rodina a práce jsou dva fenomény, které se vzájemně velmi ovlivňují a proto jejich sladění je naprosto nezbytné. Program konference je zaměřen jak na společenský význam rodiny, tak i na prezentaci konkrétních příkladů jak vytvářet pracovní podmínky pro podporu rodinného života. Věřím, že každý účastník nalezne v jednotlivých příspěvcích vždy něco užitečného a inspirativního. Rád bych proto pozval k účasti širokou veřejnost,“ vyzývá Šotola.

Program konference začne v 8:30 a potrvá do 12:30, jejím dějištěm bude konferenční sál Administrativního centra Vinice. Během dne si tak účastníci vyslechnou šest diskusních příspěvků od zkušených odborníků v této oblasti.

A na jaká témata se tedy návštěvníci mohou těšit? Rut Kolinská, prezidentka Sítě mateřských center přiblíží rovné příležitostmi matek a otců v péči o děti a domácnost. S problematikou vlivu nezaměstnanosti a pracovního zatížení na rodinný systém a pohledem na rodinu a práci jako hodnotu přítomné seznámí Roman Miletín, ředitel Poradny pro rodinu Pardubického kraje. Zkušenosti z projektu Mami, tati, pečuj, pracuj, přednesou pracovnice Rodinného a vzdělávacího centra Holoubek. Občanské sdružení Amalthea pohovoří o problematice pěstounství. O konkrétní příklady z praxe při slaďování rodinného a pracovního života se podělí zástupce společnosti eBrána.

Možnost registrace na konferenci je otevřena do pondělí 12. května. Neváhejte proto potvrdit svou účast Koalici nevládek Pardubicka na e-mailové adrese pavlikova@konep.cz nebo telefonicky na čísle 775 551 412.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77942/debatujme-spolecne-o-rodinnem-a-pracovnim-zivote


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup