V Prachaticích za bránou

Využívám této možnosti, abych jednak připomněla návštěvníkům www stránek, jaká je to knížka, a jednak jménem vedení školy poděkovala těm osobnostem, které se z pohledu vedení školy zasloužily o realizaci celého projektu.

Projekt „Tady jsme doma – regionální folklor do škol“ přinesla k nám do školy jeho koordinátorka PhDr. Alena Schauerová a vyhlásil jej Národní ústav lidové kultury ve Strážnici. Smyslem tohoto projektu je záměrné začleňování regionální lidové kultury do výuky na základní škole. Cílem je rozšířit znalosti dětí o tu část národního kulturního dědictví, která je jim nejbližší a která vede i k odpovědnému vztahu dětí k místu, kde žijí.

Oceňujeme nápad přinést tematiku folklóru v regionu mezi děti do školy i jeho realizaci v praxi, která by u nás nemohla fungovat bez paní Růženky Vincikové a paní učitelek na 1. stupni, jež jej od roku 2009 uskutečňovaly společně se žáky.

Nápad, že písničky z našeho regionu tak, jak se je děti učily, by bylo dobré sebrat a vydat, vzešel od Růženky Vincikové. A tak vznikl zpěvník lidových písní sebraných z Prachaticka, V Prachaticích za bránou. Ale to už by nebylo možné zrealizovat bez lidí ochotných tu největší práci udělat a připravit podklady pro vydání – paní PhDr. Věry Thořové a PhDr. Zdeňka Vejvody z Etnografického ústavu AV ČR a dalších, kteří byli ochotni zpracovat žádost o grant, získat sponzory a vše koordinovat, zaúčtovat, vydat a vytisknout. Nemohli bychom pokračovat, kdyby Ministerstvo kultury ČR žádosti o finanční příspěvek nevyhovělo.

Poděkování tedy Růžence Vincikové, nakladateli, panu Stehlíkovi, zástupkyním SPŠ, paní Vandlíčkové a Dvořákové, tiskárně J. Černého a hlavně městu Prachatice, které významně podpořilo naše snahy a aktivity, i dalším obcím z Prachaticka, jež tento kulturní počin považují za smysluplný tak, jako my.

Všechny určitě nemohu jmenovat, pomocníků a sponzorů při realizaci projektu Tady jsme doma i vydání zpěvníku bylo více – Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Etnografický ústav AV ČR, muzea v rámci Jihočeského kraje i další jednotlivci.

V poslední řadě patří poděkování všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu prezentace knihy a zajistili vlastní organizaci celé akce – paní Dolejšková, vedoucí OKŠCR města Prachatice, s paní Vincikovou, občerstvení firma RG audio a školní kuchyně, kulturní vystoupení – soubory Skřivánek pod vedením paní učitelky Aleny Bískové, Šumaváček pod vedením paní vychovatelky Růženky Vincikové a folklorní soubor Libín pod vedením pana Antonína Krejsy.

Zdroj: http://www.prachatice.eu/v-prachaticich-za-branou


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup